A képzésről
Posztgraduális képzés
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika Karának Informatika és szoftverfejlesztés posztgraduális képzése egy másfél éves átképzési program, amely lehetőséget biztosít mindazok számára, akik jelenlegi szakmájukból szeretnének áttérni az informatika és szoftverfejlesztés területére, és sikeres karriert szeretnének elindítani az IT-szektorban.
A képzésről
A posztgraduális képzésre felsőfokú végzettséggel rendelkezők jelentkezhetnek, bármilyen tudományterületről. Az oktatást a BBTE Matematika és Informatika Karának tapasztalt oktatói vezetik, akik szoros kapcsolatban állnak a gazdasági szektorral. Az IT Plus klaszter és a helyi koordinátorcsapat révén a hallgatók közvetlen kapcsolatba kerülnek a térség IT cégeivel, megkönnyítve ezzel az elhelyezkedést. Részletes információ a programról, tantervről és költségekről a képzés hivatalos honlapján található, további kérdések a posztgrad@cs.ubbcluj.ro e-mail címen tehetők fel.
Mit kell tudni a programról?
A képzésen való részvétel lépései és feltételei: online jelentkezés, online beiratkozás, sikeres online felvételi vizsga.
- Tandíj: 7500 RON a teljes képzésre, amit 3 részletben is ki lehet fizetni.
- A szakmai hátteret biztosítja és az oklevelet kiállítja: Babeș–Bolyai Tudományegyetem, Matematika és Informatika Kar, Kolozsvár.
- Képzési idő: 18 hónap – 12 modul elméleti és gyakorlati oktatás + 3 modul szakmai gyakorlat, csoportos projekt és záróvizsga elkészítése.
- Az oktatás nyelve: magyar.
- Képzési forma: tömbösített hétvégi oktatás (péntek délután, szombat, vasárnap).
Kiknek ajánljuk a programot?
A képzés azoknak szól, akik más szakterületről szeretnének az IT világába váltani, valamint azoknak, akik már az IT-szakmában dolgoznak, de nem rendelkeznek felsőfokú végzettséggel ezen a területen. Ideális választás azok számára is, akik már rendelkeznek informatikai képesítéssel, de szeretnék bővíteni vagy felfrissíteni szoftverfejlesztési tudásukat. Emellett hasznos lehet azoknak is, akik nem közvetlenül fejlesztéssel foglalkoznának, de szeretnék jobban megérteni az IT-szektort, hogy interdiszciplináris projektekben hatékonyabban vehessenek részt.